remonty remonty lublin remonty lublin remonty lublin remonty lublin

Jak zrobić kosztorys remontuPodczas planowanie remontu naszego mieszkania warto przygotować sobie kosztorys prac, które chcemy wykonać.

Taki kosztorys pozwoli nam bardzo dokładnie oszacować koszt planowanego remontu. Również możemy wysłać go do naszego wykonawcy, celem wstępnej wyceny.

lublin tanie remonty Od czego zacząć ? Najlepiej od spisania wszystkich czyności, jakie zamierzamy zlecić zatrudnianemu fachowcowi. Swój przykład postaram się Państwu zilustrować na przykładzie remontowanej łazienki - identyczny może posłużyć do remontu; kuchni, pokoju lub całego mieszkania. Następnie należy obliczyć wszystkie powierzchnie, które zamierzamy wyremontować.

wycena orac remontowych

Pełna wersja kosztorysu
Musisz wiedzieć, że wykonawcy bardzo często doliczją pewne kwoty np: za transport, wnoszenie materiału, zabezpieczanie mebli przed uszkodzeniami i zabrudzeniami oraz samym sporządzeniem kosztorysu. Wszystkie wymienione czynności pochłaniają wiele czasu, które należy uwzględnić w swoim kosztorysie.

Zużycie materiału.

remonty i usługi w lublinie Wszyscy producenci: klej, zapraw, farb i innych materiałów zamiszczają na opakowaniach szacunkwe zużycie materiału na m/kw. Znając wymiary powierzchni pod malowanie, glazury i terakoty jesteśmy w stanie w przybliżeniu obliczyć ilość niezbędnego materiału potrzebnego do wykonania naszego kosztorysu.

remonty i usługi w lublinie Mam nadzieję, że chociaż trochę wyjaśniłem Państwu jak przygotować kalkulację kosztów jakie poniesiemy podczas remontu. Z doświadczenia wiem, że do każdego kosztorysu należy dodać ok 5% kosztów na nieprzewidziane prace jakie mogą wystąpić.

Nieocenioną pomocą w tworzeniu kosztorysu jest komputer i standartowo zawarte w nim programy takie jak : word, notatnik, kalkulator. Taki opracowany kosztorys możesz przesłać mailem swojemu wykonawcy celem wstępnej wyceny.

Pamietaj o uwzględnieniu wszystkich prac jakie napotka fachowiec oraz o tym, że cena bardzo często zależy od stanu podłoży, wielkości zlecenia i wielu innych czynników. Rzeczową kalkulację zawsze zapewniają osobiste oględziny miejsca remontowanego.


Zapraszam również do zapoznania
się z podobnymi poradami.


Jaką ekipę remontową wybrać ?
Remontujemy z umową, czy bez ?
Wybieramy materiały.
Polska specjaliść.
Malarz Lublin
Jak położyć gładź

Chcesz skomentować, którąś z naszych porad ?

zostaw komentarz On-line

Remonty Lublin